Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


E-Ticaret ve E-İhracat ile ilgili soru/cevaplarımıza bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Aradığınız soru burada yoksa, hemen bize mail atabilir veya canlı destek hattımızı kullanabilirsiniz.


Öncelikle hangi ülkede satış yapacağınızı ve o ülkede hangi ödeme sisteminin daha iyi işlediğine karar vermelisiniz. eticaretinadresi.com'un  çoklu para birimi, çoklu dil çevirisi ve ödeme sistemleri entegrasyonları ile yurtdışında hemen satışa başlayın.

İhracatın geleneksel ihracat yöntemlerine göre daha az maliyeti olması, riskinin az olması, hedef kitle ve hedef pazara ulaşma kolaylığı, devlet teşvikleri ve satış yaparak döviz kazanma gibi birçok etken e-ihracat yapmak isteyenlerin yararlandığı avantajlardır. Sizler de neden e-ihracat sorusuna yanıt arıyorsanız bunları göz önünde bulundurabilir ve yurtdışına satış yapabilirsiniz.
ETGB, Elektonik ticarete gümrük beyanı anlamına gelmektedir. İthalat ve ihracat faaliyetlerinde yük taşımacılığı yapan kargo firmaları, posta firmaları ve operatörler tarafından elektronik ortamda hazırlanan beyana verilen isimdir. Konşimento numarası, vergi dairesi, ihracatçı bilgileri, eşya bilgileri, GTIP numarası gibi bilgiler kullanılarak beyan edilmektedir.
E-ihracat ile yurtdışına satış yapmak isteyen kişi ve işletmelerin ilk olarak şirket kuruluşu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ardından yurtdışına ürün satmak isteyen kişi ve işletmelerin e-ihracat alt yapısı seçerek e-ihracat sitesi kurulumunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. E-ihracat sitelerinin yanı sıra yurtdışı pazar yerleri üzerinden de farklı ülkelerin vatandaşlarına satış yapılabilmektedir.
E-ihracat, işletmelerin farklı ülkelerde bulunan vatandaşlara internet üzerinden satış yapmasına verilen isimdir. E-ihracat yapan işletmeler e-ticaret modelleri ile yurtdışına satış yapabilmektedir. B2B ( Business to Business), B2C (Business to consumer), C2C ( Consumer to consumer) e-ticaret modelleri e-ihracatta da yaygın olarak kullanılan modellerdir.
Elektronik ihracatın kısaltması olarak bilinen e-ihracat, kişi ve işletmelerin ürün ve hizmetlerini internet aracılığı ile başka ülkelerde yaşan kişilere satmasına verilen isimdir. Genel olarak ele alındığında e-ihracat ile yurtdışına ürün satışı yapan kişi ve işletmelerin e-ihracat siteleri üzerinden ya da yurtdışı pazaryerlerinden ürün ve hizmet satışı gerçekleştirdiği bilinmektedir.
Tercihen biz böyle bir seçenek önermiyoruz. Ancak isterseniz kendi sorumluluğunuzda sitenizi kendi sunucunuza taşıyabilirsiniz. Böyle bir durumda, sitenizin genel işleyişi, posta kutularınız, güncellemeler ve yedeklemeler bizim sorumluluğumuzdan çıkmaktadır.
 
Belli dönemlerde e-ticaret paketlerimizde fiyat kampanyası olabiliyor. Ek olarak kampanya dahilinde çeşitli indirim ve hediyeler de sunmaktayız. Size özel fırsatlar için müşteri temsilcilerimizle görüşmeyi unutmayın.
Yıl içerisinde farklı versiyonlarla duyurduğumuz yazılım güncellemelerimiz kapsamında yeni güncellemelerimiz ve bazı özelliklerimiz ücretsiz olarak paketinize yansımaktadır.
Hosting ve SSL gibi hizmetler e-ticaret paketlerimize dahildir. Bu hizmetler için farklı bir ücret ödemenize gerek yok. Her sene yıllık hosting yenilemeniz ile birlikte bu hizmetlerde yenilenmektedir. Eğer kendi alan adınız varsa bu alan adında sitenizi kullanabilirsiniz.

Evet. E-ticaret paketinizi aldıktan sonra dilediğiniz zaman paketler arası geçiş yapabilir ve paketinizi yükseltebilirsiniz. Örneğin; X paket ile e-ticarete başlangıç yaptıktan sonra aradaki fiyat farkını ödeyerek diğer üst paketlerden herhangi birine geçiş yapabilirsiniz.

E-ticaret sitesi kurulum maliyetleri değişiklik göstermektedir. Burada şirket kurulumu, ürün tedariği, kargo ve ödeme sistemleri ile anlaşma, e-ticaret paketi seçimi gibi temel noktalara dikkat edilerek bir maliyet çıkarılabilir. Sektör farklılığı da göz önüne alındığında e-ticaret maliyeti değişiklik göstermektedir. Ancak E-ticaret Paketi maliyeti noktasında ihtiyaç duyduğunuz özelliklere göre paket fiyatı değişiklik göstermektedir. Detaylar için lütfen hizmetlerimiz menüsüne bakınız.

eticaretinadresi.com ile üretilen sitelerin ödemesi tek seferdir. Yıllık yenileme, lisans veya başka bir ad altında herhangi bir ücreti yoktur, sadece her sene sitenizin yayında olmasını sağlayan hosting ücreti vardır. Bu ücretleri görmek için lütfen burayı tıklayınız.

E-ticaret sitesi internet üzerindeki satış işlemlerinin yapıldığı alanı ifade eder. İnternet üzerinden ürün alabileceğiniz/ satış yapabileceğiniz herhangi bir site, e-ticaret sitesi olarak tanımlanır.

Ürünlerinizi internette satmanızı sağlayacak özellikleri hazır paket içerisinde sunan yazılım hizmetidir. E-ticaret paketleri hem zaman hem maliyetten tasarruf etmenizi sağlar. eticaretinadresi.com e-ticaret paketleri arasından ihtiyacınıza yönelik özelliklere göre seçiminizi yaparak aynı gün içinde e-ticaret sitenizi açabilirsiniz.

TurkishEnglishArabicAzerbaijaniItalianKazakhKyrgyzRussianUrduUzbek